Yeni başlayanlar için içki: My Personal Glass of Malbec’ten ne beklenebilir?

Malbec’in belirli hizmetlerini tartışmamız gerekirse, kökenini yeni tarım arazisindeki farklılıklardan düşünmek isteriz ve içebilirsiniz – ve sonra yapabilirsiniz. Dahil, tüketen güneş ışığı ve hareketsiz hava, Arjantinli Malbec’i kirazlardan ve siz eriklerden anımsatan normal meyveli, hoş, çiçekli kartlar haline getirir. Aynı zamanda, en yeni Fransız çeşidi derin, böğürtlen örnekleme kartlarını öneriyor ve Arjantin içeceği sırasında meyvemsi olmayacaksınız. Yıllarca meşe fıçılarda içildiği için daha kompleks bir hal alan bu içecek, vanilya, kahve, erik ve lezzetli çikolata kartlarını da çağrıştırıyor. Ancak şaraplar kabın içinde eskiyse, deri bazlı gösterir ve tarçınlı kartlar kullanabilirsiniz.

melbet yukle

Arjantin’de ise Malbec tek üzüm çeşidi olarak paket içerisinde temin edilebilmektedir. Ancak Cahors’un %100 Malbec içeceğini bulabilir, birçok üretici Merlot çeşitliliğini birleştirir ve/veya Tannat yapabilirsiniz. Arjantin içeceği ile ilişkilendirilen en yeni menekşe ve böğürtlen aromaları yeni buruna hızla çarpar ve damağınızda yankılanır. Alamos’un meşe fıçılarda yıllandırması sayesinde kahverengimsi baharat ve biberden ipuçları bulacaksınız.

İnternette doğru Malbec telaffuzuna yardımcı olabilecek birçok ses ve video klip var. İçkiden tam bir güvenle sohbet edebilme yeteneğine sahip olmak, şarabınızın adını tam olarak telaffuz etmenin çok önemli olduğu anlamına gelir. Bu, “havasız” olmaktan çok netlikle ilgilidir, oysa hepimiz içki züppesi olan bazı kişileri anlıyoruz ve Malbec ve diğer şarapların yanlış telaffuz edilmesine bir miktar müsamaha göstermeyebilirsiniz.

Grenache: Yepyeni Acemi Kılavuzu (

Aynı zamanda, şarabın tatlılığı, kısımlarına göre farklılık gösterebilir. Hafif şaraplar istiyorsanız, bu en yeni modelle bir şekerlemeye hazırsınız. Şu anda, sektörde hafif şarap sıkıntısı yok, kesinlikle bulacağınıza da inanabilirsiniz. Ama aynı zamanda yeni bir şey arıyorsanız, Malbec’i hafif test edin. Malbec’e sahip olmak için çeşitli iyi meze eşleşmeleri var. Salam, Ibérico jambonu, Taleggio peyniri, Manchego kaşarı, çiftlik Peyniri ve çok daha fazlasını içeren bir şarküteri tabağı, mükemmel bir Malbec meze eşleştirmesidir.

  • Yeni Mendoza Malbec beğenisi meyve gönderen, reçelli ve basit.
  • Tam bir insan vücudu, son derece meyvemsi stiller ve farklı bir kırmızı renge sahip olmakla övünmek, nedenini anlamak kolaydır.
  • Malbec kırmızı üzümleri aslında abanoz kırmızımsıdır ve yoğun, keskin kabukları vardır, bu da onları yeniyken yemeyi biraz rahatsız eder.
  • Malbec, maliyeti nedeniyle kitleleri cezbeder ve cana yakın, müstehcen meyve stillerine sahip olursunuz.

Eksiksiz bir insan vücudu sunan, son derece meyvemsi tatlar ve farklı bir kırmızı renge sahip olacaksınız, bunun nedenini anlamak kolay. Geniş boğazlı bir pencere, Malbec’inizin yepyeni şiddetli meyveli aromalarını hissetmenizi sağlayacaktır, çünkü daha yüksek cam, yepyeni sıcak örnekleme notalarını yumuşatmak için https://melbet-app.net/tr/ olacaktır ve yeni lezzetli stilleri dengeleyebilirsiniz. Arjantin, Cafayate’den Finca Rio Seco bağlarındaki 15 yıllık asmalardan %100 Malbec, kuzey Arjantin’deki Salta’ya yakın. Bu tür bağ web siteleri aslında sevecen, ancak, deniz seviyesinden 1.700 yarda yükseklikte çok yüksek, yani en sıcak aylar var ve geceleri serinleyebilirsiniz, tam da üzümleri olgunlaştırmak için bir şey. Şaraplardaki taze yıllandırma kısmen paslanmaz çelikte gerçekleşir ve kısmen sade çamda gerçekleşirsiniz.

Üç Yılda Şarap Bardağındaki Boktan Bahsedilenlerden Kesinlikle Kupa Almak İçin Sensin

Olmasa da, kendi yemeğinizin tercihini ortadan kaldıran kişi olduğu için, hassas veya hassas ve acı verici tatlara sahip olanları eşleştirmekten kaçınmalısınız. Ancak öyle değil, bu tür kırmızı üzümler en yeni hava koşullarından, diyetlerden, yaratım adımlarından etkilenir ve onları damak tadı kitabı yapan kirlersiniz. Arjantin’in Malbec hizmetlerinin ca-yetiştirilmiş bir malbec’ten farklı olmasının bir nedeni de budur. Malbec ve Shiraz’ı karşılaştırırken, karşılaştırılabilir ancak bazı farklılıkları var. Malbec, Shiraz’dan daha ağırdır ve genellikle daha fazla likör içerir.

Kanada’nın başlıca şarap üreten bölgeleri, ülkenin taze güneyinde yer alır ve gerçekten orada keşfedilen tek tip ortamdan yararlanabilirsiniz. Kanada’yı tanıtan 2 önde gelen şarap, Uk Columbia’daki Okanagan Bölgesi olacak ve Ontario’daki Niagara Yarımadası olacaksınız. İncil tutanakları, İsrail’in içki içmek için önemli bir kardiyovasküler sistem yaratması olmuştur ve bugün bile böyle olacaksınız. Çaylar ve sodyum notaları, şarabın burun deliklerini oluşturur, çünkü damakta otlar vardır ve koyu renkli meyveler olabilir.

Bu makarna puttanesca gibi domates merkezli spagetti yemeklerinde mükemmel olabilir. Cahors’tan gelen diğer bazı şaraplar, Tesco varyasyonuna kıyasla gerçekten daha geleneksel. Abanoz taze meyve ve menekşe içeren tarihli deri bazlı bir koku var.

Bordeaux, Fransa’da, Malbec çoğunlukla iyi bir birleşen üzümdür, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc’a kaydolur ve Gamay yapabilirsiniz. Malbec, oldukça düşük asitliğe sahip, basit yudumlanan bir içecektir. Dolgun bir şaraptır ve damakta pürüzsüz görünürler ve daha kalın olabilir. Bir sek şarap gibi hissedilse de, asla agresif olmayan çok mor bir içecekten daha tatlıdır.

Bugün bile Malbec, Bordeaux içindeki popülaritesini kaybetmeye devam ediyor. Yeni Cahors tedarikçileri, en yeni Malbec üzümünü rahat bir şekilde pazarlamak için Arjantinli üreticilerle çalışma eğilimindedir. Cahors Malbec, herhangi bir gizemden mükemmel bir perdeye sahip olan tarihi bir şarap olarak bulunabilir. Bir içki alın ve şirkete dikkat edin, hazırlanmış tanenler ve içeceğe ince bir itirazda bulunabilirsiniz. Marka, taze meyvenin ve asitlik miktarlarının hepsinin ayırt edici bir denge içinde olduğu bir şarapları dener. Arjantin’den uzaktaki Malbec içeceği tipik olarak lüks, kadife, “yumuşak” tanenlere sahiptir.

En yeni Fransız ampelograf Pierre Galet, Malbec için kaydedilen binden fazla ek eşanlamlı sağlar ve bu, Fransa dışındaki 30 diğer bölüm içinde genişlemeye çalışırsa, kısmen birkaç ayın zirvesinden kaynaklanır. Türün ilk ilgi gördüğü yer olan Bordeaux’da, kesinlikle Pressac eşanlamlısı altında tanındı. Kişiden kişiye, 19. 100 yıllarında Avustralya’ya getirilir ve esas olarak üzümü teşvik eden bir toplu içki deneyin. Avustralya’da kök salmış olan belirli klonlar fakirdi ve siz de küflenmeye, donmaya ve tüylü küf ve küfe karşı çok hassas olacaksınız. Yirminci yüzyılın ortalarından itibaren, Malbec’ten birkaç mil ötede kök saldı ve çeşitli türlerle kök salacaksınız.

Ayrıca, gerçekten çok çeşitli hastalıkların insafına kalmışlardır ve çürüyebilirsiniz ve çok erken tomurcuklanmaları ve meyve vermeleri nedeniyle dona dayanamazlar. Bununla birlikte, bu sorunlara rağmen, soğuk ortamlarda olduğu kadar en iyi teruarlarda da, taze Gewurztraminer üzüm çeşidi, diğer tüm asmalardan biraz daha iyi performans sağlar. Bugün, Yunan içeceği sadece çeşitlidir, hatta çok daha rafine ve eski muadillerinden daha uzman olacaksınız. Zengin, siyah taze meyve aromalarına sahip, dolgun, ölü bir içecektir.

Cabernet Sauvignon’un aksine sıradan Merlot’un mükemmel bir uygun fiyatlı ikamesi olacaktır. Merlot aslında daha kuru, Malbec ise orta düzeyde kuru bir cilde sahip. Ama hayır, tamamen aynı hizmetlere sahip olamazlar. Ancak, ülkenizde bulunmadığında veya bütçenizi aştığında, bu seçenekleri deneyebilirsiniz. Bazı inanılmaz Malbec seçenekleri Syrah, Dolcetto ve siz Bonarda olabilir.

El Enemigo Malbec 75cl

Güçlü kırmızımsı rengiyle ünlü olan ve sıcak, tuzlu tatlar alabileceğiniz Malbec şarapları, güçlü tadı bol gövdeli içecekleri sevenler için mükemmel bir seçenek. Arjantin’in Mendoza’nın daha yüksek sandviç yönlerinden Malbec, iyi bir ayırt edilebilir lezzet karakterine sahiptir. Daha yüksek asitlik ve tanen dereceleri, aşırı meyve tatlarını içerir ve kadifemsi hissedeceksiniz. Yaban mersini, kırmızı erik ve kakaodan uzak stiller, genellikle kardiyo aşamasını ve belirli organik kartları yakalayabilir.

sürekli artan Parmesan peyniri Besler:

Bir malbec-syrah karışımı, son yıllarda popülerlik kazanan ek bir kombinasyondur. Arjantinli malbec’lerin çoğu yeni Mendoza bölgesinden geliyor, burası sıcak ve yılın büyük bir bölümünde ölmüş olabilirsiniz. Akşamları serinlemek için sıcaklık gün boyunca sıcaktan değişir, yeni üzümlerin daha yavaş olgunlaşmasına ve daha yavaş dengeli asit oluşturmasına izin verir ve canlı ve zarif bir şarap yapmak için glikoz seviyeleri yapabilirsiniz. Büyük bir grubu heyecanlandırmak istiyorsanız, Malbec güvenli bir bahis olabilir. İşlenmiş türleri ve narin tanenlerin karışımına sahip olan bu şarap, genellikle bordo veya merlot şarabı olan herkesi cezbeder. Malbec ayrıca, muhtemelen en ucuz örnekler biraz harika olduğundan, değer için teşvik öğeleri kazanır.

En yeni Malbec üzümünün Arjantin’de tam olarak ne kadar başarılı olduğuna ve ülkenin ekonomik ilerlemesinde yaptığı muazzam paya odaklanmanıza yardımcı olacak gün. Arjantinli başkan Domingo Faustino Sarmiento’nun, başarı yolunuza en yeni Arjantin şarap küresini koymak için anıtsal bir dönüşüm yaratması oldukça yeni bir tarih. Taze Malbec aroması genellikle menekşe gibi şaşırtıcı çiçek kokularıyla doludur. Dilde dengeli bir tercih ile tatlılıkta yepyeni bir damak tadı ortaya çıkıyor ve baharatlı bir sınır çizebiliyorsunuz.

Büyük ve zorlu Napa Kabinlerini sevenler için, Malbec’in yeni yoğunluğunun tadını çıkaracaksınız. Kalın ve odaklanmış iyi taze meyvelere sahip ağırlıklıdır, ancak meşe izlenimi sayesinde gerçekten yumuşak ve şık bir uca sahiptir. Çekici bir yudum ve yemekler, özel etkinlikler için en iyisi ve aslında kendinize hediye edeceksiniz. Dünya çapında sürdürülebilir şarap yapımını sergilemek amacıyla oluşturulan Kind of Crazy, sağladıkları her şarap için yüzde 100 doğal süreçler iddia ediyor. Malbec, esnek özelliklere sahip bir miktar Cabernet ile harmanlanmıştır ve pürüzsüz ve lezzetli bir yemek elde etmek için araçlar sağlayan yumuşak bitki aşılanmış türleri yapabilirsiniz. Batıdaki en yeni yükselen And Dağları, alüvyal akıntıya sahip eve hediye etti – sudan binlerce yıl ve yepyeni toprağı gevşeterek erozyona uğrayacaksınız ve alüvyal fanlar yapabilirsiniz.

En iyi Malbec içeceği sayımız hakkında tam olarak ne düşünüyorsunuz? Ürün tavsiyelerinize şundan daha az dikkat etmeyi tercih ederiz… Giderek göze çarpan şey, yeni terim ‘Malbec’in 25 yıl önce denenmesinin neredeyse bilinmemesidir.

Burada Malbec içecek puanlarını, içecek yorumlarını bulabilir ve önerilerde bulunabilirsiniz. Ayrıca, Malbec hakkında bilgiler ve özellikle bu inanılmaz içeceğin tadını çıkarmak için daha iyi öneriler vereceğim. Daha ince kabuklu bir çeşit olan iri kırmızı üzümler, mükemmellik için bol bol güneşin olgunlaşmasını istersiniz. Bu, ihtiyaç duydukları içme suyu ve drenaj miktarı ile ilgili bir şeydir ve mükemmel bir düşük verimde herhangi bir düzensizlik veya donma büyüsü görülebilir.

Başlangıç ​​olarak, taze üzüm, diğer birçok Uygun Borç Veren bileşeniyle birlikte Saint Emilion’daki hakimiyeti seviyordu. 1700’lerde Sieur Malbek, taze üzümü Best Financial’da tanıttı ve onları Medoc’taki birçok teruarda yetiştirdi. Pressac’ın Bordeaux’dan uzakta Kalan Finans’taki başarısı ve popülaritesi nedeniyle, Sieur Malbek’i onurlandırmak için aslında Malbec olarak yeniden markalandı. İçecekle ilişkili taze parlak asitlik ve şirket tanenleri, burgerler ve can seksi evcil hayvanlar gibi eski moda öğle yemeği yemekleriyle iyi ortak olma eğilimindedir.